BYT POD STRAHOVEM

2013-2014 PRAHA

V BYTOVÉM DOMĚ ZE 70. LET 20. STOLETÍ, NA JIŽNÍM SVAHU STRAHOVSKÉHO KOPCE, JSME UPRAVILI BYT MLADÝCH MANŽELŮ S JEJICH PRVNÍM POTOMKEM, KTERÝ SE NARODIL V PRŮBĚHU NAŠÍ SPOLUPRÁCE. DISPOZIČNÍ ZMĚNY VYCHÁZELY Z POŽADAVKŮ NA ŽIVOTNÍ PROSTOR MLADÉ RODINY, KDE VŠICHNI ŽIJÍ SPOLEČNĚ, SCHÁZEJÍ SE U JEDNOHO STOLU, ALE KAŽDÝ MÁ MOŽNOST MÍT SVÉ SOUKROMÍ. S OHLEDEM NA PLÁNOVANÉ ROZRŮSTÁNÍ RODINY SI MAJITELÉ BYTU TAKÉ PŘÁLI VYTVOŘIT MÍSTNOST NAVÍC. DALŠÍM POŽADAVKEM BYLO VYTVOŘENÍ DVOU PLNOHODNOTNÝCH KOUPELEN S VANOU A SPRCHOVÝM KOUTEM. PŮVODNÍ BYT MĚL KOUPELNY TAKÉ DVĚ, AVŠAK JEDNA SLOUŽILA POUZE JAKO PRÁDELNA,  KOTELNA A PŘEDSÍŇ TOALETY.

HALA VE STŘEDU BYTU NAVAZUJE NA PŮVODNÍ OSVĚDČENÝ KONCEPT. ODTUD JE MOŽNÉ POKRAČOVAT DO HLAVNÍHO OBYTNÉHO PROSTORU, KTERÝ JSME VYMEZILI SKLENĚNOU PŘÍČKOU S NÁMI NAVRŽENOU GRAFIKOU. PLNÝM ČIRÝM SKLEM PROSTUPUJE DO HALY PŘIROZENÉ SVĚTLO, KTERÉ POKRAČUJE NADSVĚTLÍKY DÁLE DO KOUPELEN A ZÁDVEŘÍ.

PŘESUNUTÍM KUCHYNĚ DO JIŽNÍ ČÁSTI BYTU A JEJÍM SPOJENÍM S OBÝVACÍM POKOJEM VZNIKLA LOŽNICE RODIČŮ. JEDNU KOUPELNU JSME NAVRHLI JAKO DENNÍ ČI VÍCE PROVOZNÍ SE SPRCHOVÝM KOUTEM, PRAČKOU A KOTLEM SCHOVANÝMI V ODVĚTRÁVANÉ SKŘÍNI. SPRCHOVÝ KOUT S BEZBARIÉROVÝM ŘEŠENÍM JE URČEN PŘEDEVŠÍM RODIČŮM A NÁVŠTEVÁM, JEHO UMÍSTĚNÍ
V KOUPELNĚ POBLÍŽ RODIČOVSKÉ LOŽNICE JE PROTO ZÁMĚRNÉ. DRUHÁ KOUPELNA JE NA PŮVODNÍM MÍSTĚ, JE SPÍŠE RELAXAČNÍ A URČENA DĚTEM PRO DOVÁDĚNÍ VE VANĚ, RODIČŮM K ODPOČINKU. NA MÍSTO PLÁNOVANÉ ZÁCHODOVÉ MÍSY SE DOČASNĚ VEJDE PŘEBALOVACÍ PULT. ČÁST BYTU
S LOŽNICEMI JE OD ČÁSTI DENNÍ ODDĚLENA POSUVNÝMI DVEŘMI V SÁDROKARTONOVÉM POUZDŘE POTAŽENÉM TAPETOU, KTERÁ DOTVÁŘÍ POMYSLNOU “BRÁNU DO PEŘIN”.

NÁBYTEK I VNITŘNÍ DVEŘE JSOU VYROBENY PODLE NAŠEHO NÁVRHU Z LAŤOVKY DÝHOVANÉ DUBOVOU DÝHOU V KOMBINACI S BÍLE LAKOVANOU MDF V MATNÉM PROVEDENÍ. NA PODLAHÁCH JSOU DUBOVÉ VLYSY A DLAŽBA.

PŮDORYS
NP_p_01

PŮVODNÍ STAV
NP_ps

PRACOVNÍ NÁVRH KUCHYNĚ
K:_PROJEKTYNP_Nad Palatou�5_DPS�4_DWGNP_DPS_AD.31.01 31.01.

DODAVATELÉ:
Generální dodavatel: Ing. Petr Kostroun
Sklo: BcA. Bohdan Tesař
Tapeta, polep skla: Ing. Marcela Piknová – Luna Ateliér s.r.o.
Obklady: David Šoustek – Archtiles
Truhláři: František Venceľ (SK)
Osvětlení: Ing. Václav Šarapatka – Šarapatka Light Studio
Foto: Ing. arch. Pavel Lupač