REKONSTRUKCE DOMU V ZEYEROVĚ ALEJI

2010-2013, PRAHA

DŮM V ZEYEROVĚ ALEJI 46 BYL POSTAVEN V ROCE 1936 A JE TYPICKÝ PRO ZÁSTAVBU NA PRAŽSKÉM BŘEVNOVĚ. JE SOUČÁSTÍ TROJDOMU. MÁ JEDNO PODZEMNÍ PODLAŽÍ, ZVÝŠENÉ PŘÍZEMÍ, PATRO A PODKROVÍ. ZADÁNÍM BYLO VYTVOŘIT TŘI BYTY A KANCELÁŘ SE SKLADEM . INVESTOR MĚL S DOMEM VELKÉ PLÁNY, CHTĚL DŮM ROZŠÍŘIT, PŘISTAVĚT VENKOVNÍ SCHODIŠTĚ, VNITŘNÍ PROSTORY PROSVĚTLIT. PO ZVÁŽENÍ MNOHA VARIANT JSME NAŠLI TAKOVÉ ŘEŠENÍ, KTERÉ RESPEKTUJE PŮVODNÍ CHARAKTER DOMU. BYT V PRVNÍM PODLAŽÍ JSME POMOCÍ TERASY ZE SKLA A DUBOVÝCH FOŠEN S HOKEJOVÝMI PUKY JAKO DISTANČNÍKY SPOJILI SE ZAHRADOU. SCHODY TERASY JE MOŽNÉ VYUŽÍT K POSEZENÍ U PŮVODNÍHO ZAHRADNÍHO KRBU. Z PODKROVNÍHO BYTU VZNIKNUL PŘIPOJENÍM PŮDY MEZONETOVÝ BYT. UMÍSTĚNÍ STŘEŠNÍCH OKEN A VESTAVĚNÉHO STOLU UMOŽŇUJE ATRAKTIVNÍ VÝHLED.

JSME RÁDI, ŽE SE NÁM PODAŘILO NADCHNOUT KLIENTA VIZÍ OTEVŘENÝCH OBYTNÝCH PROSTOR ČLENĚNÝCH PŘÍČKAMI ZE SKLA, ČÍMŽ BYTY ZTRATILY PŮVODNÍ DOJEM STÍSNĚNOSTI. PODAŘILO SE SHODNOUT NA OBLÍBENÝCH TRADIČNÍCH MATERIÁLECH: DUBOVÉM DŘEVĚ, CIHLE, SKLE ČI TERACU. POŽADAVEK NA ZATEPLENÍ I INTEGROVÁNÍ PŘEDOKENNÍHO STÍNĚNÍ SE NÁM PODAŘILO SKLOUBIT.

PRO JEDNOTLIVÉ BYTY JSME NAVRHLI VESTAVĚNÝ NÁBYTEK S CÍLEM VYTVOŘIT CO NEJVÍCE ÚLOŽNÝCH MÍST, PROSTOR ZBYTEČNĚ NETŘÍŠTIT A UMOŽNIT BUDOUCÍM NÁJEMNÍKŮM DOPLNIT INTERIÉR SOLITÉRNÍMI KUSY DLE JEJICH PŘÁNÍ.

PO VYPRACOVÁNÍ STUDIE A DSP JSME PROŠLI STAVEBNÍM ŘÍZEMÍN A PŘI STAVBĚ PROVÁDĚLI AUTORSKÝ A TECHNICKÝ DOZOR INVESTORA. DŮM JSME NA PODZIM 2012 ZKOLAUDOVALI, PRVKY INTERIÉRU BYLY DOKONČENY V ROCE 2013.

 

SITUACE
Situace

SUTERÉN
1.PP suterén

PŘÍZEMÍ
1.NP zvýšené přízemí

PATRO
2.NP patro

PODKROVÍ
3.NP podkroví

PŮDA
4.NP půda

SVISLÝ ŘEZ
Svislý řez